AktualnościGang Marcela

Wszystko zaczęło się, kiedy to jesienią 1979 r. troje świeżo upieczonych adeptów studiów muzycznych (Barbara Pysz, Marcel Trojan i Jerzy Różycki) spotkało się w bielsko-bialskim hotelu „Prezydent", postanawiając założyć grupę wokalno-instrumentalną o nazwie „Gang", uzupełnionej później imieniem „szefa gangu" Marcela Trojana. Pierwsze owoce tego spotkania pojawiły się na wiosnę 1981r. w postaci samodzielnych koncertów z własnym zespołem muzycznym oraz pierwszych nagrań studyjnych, co zostało odnotowane jako oficjalna data pojawienia się „gangu" na polskiej scenie muzycznej.
Trudno uwierzyć, że od tego czasu minęło już 35 lat (!) właśnie te 35 lat są okolicznością, z okazji której oddajemy w Państwa ręce podwójny album (razem 35 piosenek!), zawierający z jednej strony reprezentatywną dla całego tego okresu kompilację country'zujących „auto-hitów", które znakomicie można zażywać w trakcie jazdy samochodem, a z drugiej - zestaw naszych nowych propozycji utrzymanych w konwencji „pop" i opatrzonych wspólnym i nieprzypadkowym tytułem „Wciąż chce mi się żyć".


Jubileusz 35-lecia Gangu Marcela zbiegł się z jubileuszem 35-lecia Pikniku Country w Marągowie!
Z tej okazji Gang Marcela wystąpił aż dwukrotnie w amfiteatrze mrągowskim: w piątek 29 lipca w recitalu jubileuszowym oraz w sobotę 30 lipca w koncercie jubileuszowym z okazji XXXV-lecia Festiwalu.

Gang Marcela

43-300 Bielsko-Biała
ul. Sempołowskiej 26/1
województwo śląskie

Email

grupa@gangmarcela.pl

Telefony

tel. kom.: 602 248 437
fax: 33 / 818 30 18