Jan MalińskiGang Marcela

Jan „Johny” Maliński - urodzony pod znakiem "Lwa" (9 sierpnia) w Oleśnie, ukończył średnią (1976 r.), a następnie Wyższą Szkołę Muzyczną we Wrocławiu w klasie fagotu z tytułem magistra sztuki (1980 r.).

W latach 1979-1985 członek Filharmonii Opolskiej, później nauczyciel w klasie saksofonu w szkole muzycznej w Oleśnie; równolegle prowadzi własną Pracownię Organmistrzowską (1984-1997); od 2002 roku jest dyrektorem w/w szkoły w Oleśnie.

Jan Malinski

Ma na swoim koncie solowe dokonania fonograficzne, tj. nagrania 2 instrumentalnych płyt w roli saksofonisty: "Świąteczne nastroje" oraz "Przeboje świata na saksofonie", oraz występy w prowadzonych przez siebie zespołach rozrywkowych.

Od 1977 roku mąż Anny i dumny ojciec czterech synów: Łukasza, Michała, Macieja i Adama. Od 1996 członek zespołu "Gang Marcela" w roli solisty, gitarzysty i saksofonisty.

Wykonawca - jako solista Gangu Marcela - wielu piosenek, jak np. "Zuzanna", "Ja ciebie mam", "Hej bystra woda", "Wesele u sąsiada", itd.
Ma na swoim koncie wydane albumy płytowe z zespołem "Gang Marcela": Bieszczady czyli country na swojską nutę, Śląski bukiet, Nie tylko kasa.

Zajęcia dodatkowe: działanie na rzecz środowiska oleskiego na stałe zamieszkały w Oleśnie.

Trzon grupy stanowią:
  • Barbara Trojan (śpiew, skrzypce)
  • Jan Maliński (śpiew, gitara, saksofon)
  • Marcel Trojan (śpiew, gitara) „szef gangu”
  • Robert Gliński (gitara)