Barbara TrojanGang Marcela

Barbara Trojan - urodzona pod znakiem "Koziorożca" (29 grudnia) w Bielsku-Białej, ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie skrzypiec (1971 r.), a następnie Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Pedagogicznym (1976 r.).

Od lat 70-tych członkini Zaiksu. Ma na swoim koncie występy solowe (w okresie studiów) oraz w zespołach: "Chorus", "Full", "Partita", "Familia", a następnie "Gang Marcela" - do chwili obecnej.

Barbara Trojan

Od 1982 roku żona Marcela Trojana (solistka "GM") i matka 2 synów: Davida i Jakuba. Współzałożycielka zespołu "Gang Marcela"; wykonawczyni - jako solistka GM - wielu przebojów, jak np. "Kto jeśli nie ty", "Znajdziemy pośród trosk", "Za jeden grosz", "Sen jak dym", "Miłość nie liczy lat" itd.

Ma na swoim koncie licznie wydane albumy płytowe z zespołem "Gang Marcela", jak np. Tyle złamanych serc, Byle do przodu, Mamy święta, Nastrój świąt, Bieszczady czyli country na swojska nutę, Śląski bukiet, Pytanie o sens, Nie tylko kasa.

Zajęcia dodatkowe: udział we współtworzeniu wydawanych przez rodzinną firmę pozycji albumowych (wydawnictwa ilustracyjno-słowno-muzyczne) - obecnie zamieszkała w Bielsku-Białej.

Trzon grupy stanowią:
  • Barbara Trojan (śpiew, skrzypce)
  • Jan Maliński (śpiew, gitara, saksofon)
  • Marcel Trojan (śpiew, gitara) „szef gangu”
  • Robert Gliński (gitara)